Warte uwagitekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (74) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Spacer po LO

LO w slajdach

obrazek obrazek2 obrazek3 obrazek4

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu - film promocyjny 2023

Oferta LO. Dołącz do nas!

"Śniadanie Mistrzów" z Radomirem Witem- dziennikarzem TVN24

„Orężem dziennikarza jest wiedza i znajomość prawa, a nie emocje”- m.in. takich wskazówek mogli wysłuchać uczniowie z klasy 3a i 1a, którzy 16 marca 2023r. wzięli udział w kolejnej edycji „Śniadania Mistrzów” organizowanego przez Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Gościem spotkania był dziennikarz stacji TVN24 Radomir Wit, który opowiadał o kulisach dziennikarstwa politycznego. Młodzież mogła swobodnie zadawać pytania, a panująca w auli życzliwa atmosfera sprzyjała nawet najtrudniejszym tematom. Dziennikarz podzielił się swoim doświadczeniem zawodowym; radził, jak przygotować się do pracy w mediach i podkreślał, że jest ona bardzo trudna, czasochłonna, ale i niezwykle satysfakcjonująca.

Bonjour monsieur et messieurs

Loic Le Glanec, niezwykle doświadczony koordynator i menedżer projektów międzynarodowych, przyleciał z Francji do Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu. W zeszłym roku uczniowie naszego liceum mieli okazję pojechać do Francji na wspaniały projekt 🇨🇵 Tym razem Loic chciał poznać specyfikę pracy naszej szkoły, metodykę nauczania oraz opowiedzieć o możliwościach wyjazdów międzynarodowych młodzieży i pracy koordynatora projektów. Na zaproszenie pani Małgorzaty Chęcińskiej Loic spędził cały dzień prowadząc zajęcia języka angielskiego. Młodzież z wypiekami na twarzy słuchała o projektach i przygodach Loica m.in. w Finlandii, Bułgarii, Grecji, Senegalu i Brazylii. Zadawali pytania i mówili o swoich podróżach i marzeniach turystycznych. Następnie Francuski koordynator
spotkał się z panem dyrektorem Przemysławem Knapem, by omówić wizję pracy szkoły i możliwości przyszłej współpracy. Loic zwiedził szkołę i zapoznał się ze specyfiką kierunków nauczania w naszym liceum.

Marynarka zawinęła do portu w LO

6 marca nasze Liceum odwiedził przedstawiciel marynarki wojennej, komandor Wojciech Klasa oraz major Piotr Gruncela z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kłodzku. 🛳 ⚓️
W auli odbyło się spotkanie w którym uczestniczyli uczniowie wszystkich klas mundurowych.
Młodzież miała okazję posłuchać ciekawych historii z życia oficera marynarki wojennej, a także poznać wymagania jakie trzeba spełnić aby dostać się do szkoły oficerskiej i przywileje jakie przysługują słuchaczom uczelni.

Sukces naszych pikarzy

Piłkarskie emocje nie gasną. ⚽🎉
Ogromny sukces naszej reprezentacji na dzisiejszych Powiatowych Zawodach w Piłce Halowej Chłopców.
Do rozgrywek zgłosiło się aż 13 drużyn z naszego powiatu. Mecze były rozegrane w trzech grupach.
Nasi piłkarze po emocjonujących trzech pojedynkach, w mocnej grupie z ZSBE, ZS1 i II LO Świdnica, awansowali do finalu.
W finale emocje sięgały zenitu! ✨
Z wypiekami na twarzy i wstrzymanym oddechem, śledziliśmy finałową dogrywkę z "Mechanikiem" w rzutach karnych.
Nasi chłopcy i tym razem nie zawiedli. 🎉
Mamy To! 🥳

Halowa piłka nożna dziewcząt

27 lutego odbyły się Powiatowe Zawody w Piłce Halowej Dziewcząt o puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu. ⚽
Nasze liceum godnie reprezentowały piłkarki w składzie:
1. Aleksandra Łuszczki kl. IV b
2. Dominika Kustra kl. IV b
3. Julia Żoch kl III b
4. Klaudia Borowiec kl. II b
5. Julia Soroka kl. I a
6. Weronika Diduszko kl I a
7. Ana Bernal Staśkiewicz kl. I b
8. Maja Angrys kl. I b
9. Julia Hamernik kl. I c
10. Martyna Marciniak kl. IV a
Rozegraliśmy trzy, zacięte mecze i ostatecznie zajęliśmy III miejsce.

Stódniówka 2023

Perfekcyjnie odtańczony polonez, autorski program artystyczny w konwencji "Ojca Chrzestnego" wraz z występami muzycznymi, przemówienia dyrektora LO Przemysława Knapa, Burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty, wiceburmistrza Tomasza Marczaka oraz Przewodniczącej RR Renaty Mosór uświetniły Bal Studniówkowy LO 2023. Świetna zabawa trwała do białego rana. Szalonym tańcom, fotobudkowym metamorfozom i zdjęciom na ściance nie było końca. Dziękujemy Rodzicom za ogromne zaangażowanie w organizację Balu💯.

Wyniki rekrutacji do programu ERASMUS +

Miło nam poinformować, że rekrutacja do programu ERASMUS + „Successful Schools with STEM” dobiegła końca. Zakwalifikowanymi uczestnikami zostali:
1. Dulemba Maja
2. Bajerski Bartosz
3. Waszak Wiktoria
4. Rut Aleksandra
5. Bień Magdalena
6. Bajerska Dominika
7. Noga Matylda
8. Stempniewicz Igor

Lista rezerwowa:
1. Cioruń Zofia
2. Byra Weronika

GRATULUJEMY !!!

Rusza rekrutacja do projektu Erasmus+

Zapraszamy uczniów i uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu do wzięcia udziału w rekrutacji do projektu „Successful Schools with STEM”. Projekt ten jest finansowany przez Unię Europejską w ramach programu ERASMUS+. Sektor Edukacja Szkolna.

Zajęcia w ramach mobilności edukacyjnej planowane są:
07.05. - 13.05.2023 – Grecja
17.09. - 23.09.2023 – Turcja
14.04. - 20.04.2024 – Polska

Świat należy do nas!!!

Strzegomskie Liceum Ogólnokształcące dostało się do międzynarodowego programu Erasmus+. Jest to program umożliwiający uczestnictwo w wymianach międzynarodowych, finansowanych przez Unię Europejską. Projekt „Successful Schools with STEM” został złożony przez Małgorzatę Chęcińską-nauczyciela języka angielskiego we współpracy z tureckim partnerem-szkołą zawodową w Denizli. Projekt uzyskał akceptację, a LO w Strzegomiu zostało koordynatorem tego projektu. Partnerami projektu są: Turcja, Norwegia i Grecja. Mobilność potrwa 2 lata.
We wrześniu 2022r. pani Małgorzata Chęcińska oraz pani Karolina Mrozik spędziły tydzień czasu w Norwegii przygotowując zajęcia dla młodzieży, które odbędą się kolejno w Grecji, Turcji i Polsce.

Tekst alternatywny

Wygenerowano w sekund: 0.02
5,567,137 Unikalnych wizyt