Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Spacer po LO

Nowoczesne pracownie i wyremontowana hala sportowa LO

Rekrutacja 2019

Informacje o stypendium pomostowym

Kliknij w link i dowiedz się więcej o stypendium pomostowym: Link

Licealista na VIII Letnich Spotkaniach Zdolnych w Augustowie

Relacja uczestnika VIII Letnich Spotkań Zdolnych w Augstowie – Alana Tułacza, ucznia klasy humanistycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu:
„Kiedy w kwietniu dowiedziałem się, że mam szansę udziału w VIII Letnich Spotkaniach Zdolnych w Augustowie organizowanych przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach w ramach Nagrody Starosty, na początku nie chciałem uwierzyć własnym uszom, ponieważ zostałem jedną z 6 osób z powiatu świdnickiego, które otrzymały wyjątkową szansę rozwijania swoich umiejętności i pasji! Poza moją grupą świdnicką w obozie brały też udział grupy: tatrzańska i kartuska. W tym roku obóz traktował o tematyce pogranicza polsko-litewskiego i wszystkie zajęcia oscylowały właśnie wokół tej tematyki.
Zajęcia były naprawdę różnorodne – każdy mógł wybrać coś dla siebie: seriale ze zwariowaną Magdą (notabene, opiekunką mojej grupy), prawo z serdeczną Julią, język polski z życzliwą Panią Aliną, filozofia ze światłym Panem Wojtkiem czy chociażby biologia z wybuchową Panią Anią!

Licealista na elitarnym obozie naukowym i studiach w Londynie

Paweł Balawender, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, weźmie udział w elitarnym obozie naukowym w ramach programu ADAMED SmartUP. Paweł znalazł się w gronie 50 najlepszych uczniów w Polsce zakwalifikowanych do udziału w tym niezwykłym projekcie. Warto dodać, że z województwa dolnośląskiego do programu otrzymało zaproszenie tylko 4 uczniów (3 z Wrocławia i 1 ze Strzegomia - Paweł Balawender). Licealista podczas 2-tygodniowego obozu zdobędzie niezwykłe umiejętności w zakresie: szycia chirurgicznego, konstruowania samolotów, programowania robotów i tworzenia wydruków metodą 3D. Projekt będzie realizowany na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Obóz naukowy jest niezwykłą okazją do rozwijania swoich umiejętności, ale również poszukiwania nowych pasji.

Profesorowie i doktorzy z wykładem w LO!

Pierwsza połowa czerwca jest dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu czasem niezwykłych spotkań.
Licealiści uczestniczyli w wykładach wybitnych polskich profesorów: prof. dra hab. Marka Bojarskiego – prawnika specjalizującego się w prawie karnym, prawie karnym skarbowym i prawie o wykroczeniach, profesora nauk prawnych, profesora zwyczajnego Uniwersytetu Wrocławskiego i rektora tej uczelni w kadencjach 2008–2012 oraz 2012–2016 oraz prof. dra hab. Zbigniewa J. Jurka – matematyka, wykładowcy w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego oraz licznych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych.

Prof. Marek Bojarski wygłosił wykład nt. powstawania przepisów prawa karnego, natomiast prof. Zbigniew J. Jurek przekonywał o roli matematyki we współczesnej edukacji.

Kolejne wykłady wygłosili znani strzegomianie: prof. dr hab. Jan Chmura i dr hab. Paweł Chmura – absolwenci LO, wybitni naukowcy z Akademii Wychowania Fizycznego, którzy regularnie odwiedzają swoją Alma Mater z wykładami dla młodzieży.

Informacje o stypendiach pomostowych i stypendiach dla osob z niepełnosprawnością

STYPENDIA POMOSTOWE

Informujemy, że w tym roku będzie realizowana XVIII edycja Programu Stypendiów Pomostowych – rok akademicki 2019/2020.
Aby ubiegać się o stypendium w XVIII edycji programu (2019/2020) musisz:
• ukończyć szkołę ponadgimnazjalną w 2019 r. i być maturzystą z 2019 roku;
• zostać przyjęty na I rok dziennych studiów I stopnia lub I rok dziennych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w polskich akademickich uczelniach publicznych;
• pochodzić ze wsi lub miasta do 20 tysięcy mieszkańców.

Nurkowanie klasy mundurowej LO!

W sobotę (08.06.) uczniowie klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu uczestniczyli w praktycznych zajęciach z nurkowania w basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na początku licealiści zapoznali się z procedurami, techniką schodzenia pod wodę oraz sprzętem wykorzystywanym do amatorskiego i profesjonalnego nurkowania.
Od godz. 9:00 uczniowie, wraz z instruktorami Centrum Nurkowego UBOOT, ćwiczyli schodzenie pod wodę w pełnym osprzęcie. Głębokość basenu (3,80 m) była wystarczająca do przeprowadzenia pierwszych ćwiczeń podwodnych.

Licealistki laureatkami wojewódzkiego konkursu na wywiad literacki

Społeczność Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu ma kolejny powód do dumy – dwie licealistki zajęły czołowe miejsca w wojewódzkim konkursie na wywiad literacki: „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956”.
Joanna Szczepanowska z kl. Ia (humanistyczno-dziennikarskiej) zajęła I miejsce. Napisała wywiad literacki na temat: „Skąd się biorą piosenki?” dzięki rozmowie, którą przeprowadziła z Panią Genowefą z Ujazdu Górnego. To literacki debiut Asi jako uczennicy LO w Strzegomiu.
Natomiast tegoroczna absolwentka, Angelika Szymańska z kl. IIIa, zajęła III miejsce dzięki pracy „Bóg dał przeżyć”, powstałej w oparciu o losy jej cioci Alicji – urodzonej w łagrze Tomisłag. W przypadku Angeliki nie był to debiut. W 2018 roku zdobyła wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie o Stanisławie Konarskim, a inna jej praca, napisana na powiatowy konkurs, zorganizowany z okazji 10 rocznicy śmierci Ireny Sendlerowej, „Dzieci mają głos! Każdemu kto tonie należy podać rękę”, została wydana (wraz z pracami innych uczestników konkursu) w formie książkowej z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka, redakcji czasopismo „Victor” i przy współudziale portalu Swidnica24.pl (organizatora konkursu).

Licealistka, która spełnia swoje marzenia

Licealiści z pasją. Tym razem prezentujemy postać Nicoli Juszczyk – uczennicy klasy humanistyczno – dziennikarskiej Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, która ma odwagę podążać za swoimi marzeniami.

„Często spotykam się z pytaniem: „Czy ty masz siłę to robić?”.
Moja miłość do teatru rozpoczęła się już w szkole podstawowej. Należałam wtedy
do szkolnej grupy teatralnej. Przygotowywaliśmy różnego rodzaju przedstawienia i szczerze mówiąc, pokochałam to. Pod koniec wakacji, tuż przed rozpoczęciem szkoły średniej, myślałam, aby zrobić coś więcej, aby zacząć rozwijać się w tej dziedzinie i być może wybrać taki kierunek życia. Szukałam i znalazłam: zajęcia teatralne Grupa „NOVI” w Centrum Edukacji Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. Mieszkam w Strzegomiu, a to oznacza, że tygodniowo poświęcam około 6 godzin na same dojazdy.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,347,794 Unikalnych wizyt