Warte uwagi


tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Spacer po LO

LO w slajdach

obrazek obrazek2 obrazek3 obrazek4

Podziękowania dla LO

Podziękowania dla LO za udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez Stowarzyszenie Zwykłe Jaworzyńska Pozytywka.

Zarządzenie Dyrektora ZSO

Informacja o pracy szkoły

Informujemy, że 7 stycznia szkoła będzie zamknięta.

Zmiana planu lekcji

Informujemy, że od stycznia nastąpi zmiana planu lekcji. Jest on już dostępny na naszej stronie internetowej.

Świąteczne pożegnanie z funkcją dyrektora szkoły

W piątek (17.12.) w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu odbyło się spotkanie świąteczne, na którym, w obecności starosty świdnickiego Zygmunta Worsy, burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty, a także nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców z funkcją dyrektora pożegnał się Tomasz Marczak.
Wśród licznych życzeń wypowiedzianych przez starostę Zygmunta Worsę, burmistrza Zbigniewa Suchytę, Radę Rodziców w osobach Renaty Mosór i Aleksandry Skolak, Przewodniczącego SU Kuby Skolaka, społeczność szkolna ustami wicedyrektor Ewy Tutki wygłosiła również laudację o treści:


Szanowny Panie Dyrektorze!
Szanowni Zebrani!
Przypadł nam w udziale wielki zaszczyt, a równocześnie przyjemność przedstawienia dokonań
Pana Dyrektora
Tomasza Marczaka

Wychowawcy i polonisty, Profesora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu.


Większość z nas tu obecnych doskonale zna działalność organizatorską, wychowawczą i dydaktyczną Pana Dyrektora, gdyż ma ona ogromny wpływ na życie Naszej szkoły i środowiska lokalnego: nauczycieli, pracowników, a nade wszystko młodzieży. Nie sposób zawrzeć jej w krótkiej laudacji, bo ma ona realny wymiar i jej efekty długo będą widoczne. Szanowny Pan Dyrektor, postępując zgodnie z zasadą „Sukces to nie to, co masz, ale to, kim jesteś", dal się poznać jako odważny w swych licznych działaniach:
zdobywca Rekordu Guinnessa w kategorii „Najdłuższa lekcja świata", pasjonat teatru reżyser i odtwórca wielu spektakularnych, (..)

Informacja

Informujemy, że 24 grudnia szkoła będzie zamknięta.

Kolejne sukcesy literackie uczennic strzegomskiego LO!

W czwartek (2.12.2021) w auli Zespołu Szkół Salezjańskich we Wrocławiu Emilia Rój z klasy 3ap oraz Marta Kisielewicz z klasy 3dp Liceum Ogólnokształcącego W Strzegomiu otrzymały wyróżnienia w XVII Dolnośląskim Konkursie Literackim o Laur Złotego Pióra „My Polacy, My Dolnoślązacy”. Patronat honorowy nad konkursem objęli między innymi: Marszałek Województwa Dolnośląskiego C. Przybylski, Wojewoda Dolnośląski J. Obremski, Dolnośląski Kurator Oświaty R. Kowalczyk, Prezydent Miasta Wrocławia J. Sutryk, Arcybiskup Metropolita Wrocławski ks. J. Kupny.
Uczennice napisały prace na temat „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”. (św. Jan Paweł II). Patrząc na dzisiejszy świat, jak go widzisz za 10-100 lat? Jaka będzie Polska? oraz „Coś, co się wydarza, a nie zostanie opowiedziane, przestaje istnieć i umiera” (Olga Tokarczuk). Historia, którą chcesz „ocalić od zapomnienia” i przekazać ją innym.
Laureatki przygotowywały swoje prace pod czujnym okiem p. Małgorzaty Kucharskiej.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zajęcia doświadczalne licealistów

W listopadzie klasy 1a, 1b i 1c, wraz z nauczycielami, uczestniczyły w wycieczce do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu. Podczas czterogodzinnych zajęć uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu prowadzili badania i doświadczenia wraz z pracownikami laboratoryjnymi CEKiK.
Relacja Ia i 1b:
„Na warsztatach prowadziliśmy badania z użyciem różnych rodzajów wody, sprawdzaliśmy twardość danego płynu, obecność azotanów i fosforanów - barwę zapach oraz pH cieczy. Drugie zajęcia były oparte na fotosyntezie, stosowaliśmy metodę Krausa. Po rozdrobnieniu liści bukszpanu z piaskiem i dodaniu etanolu, przesączaliśmy ciecz i rozlewaliśmy do fiolek, w zależności od ilości płynu w naczyniach, benzyny ekstrakcyjnej. Po wymieszaniu przesączu z benzyną zauważyliśmy, że etanol zawarty w mieszaninie wymieszał się z barwnikiem pomarańczowym i żółtym a benzyna ekstrakcyjna z barwnikiem zielonym. Na fiolkach zostały również zauważone zacieki powstałe od tłuszczu zawartego w mieszaninie”.
Relacja 1 c:
Na początku wspólnie omówiliśmy budowę komórki roślinnej, funkcje organelli, które w niej występują.

Informacje do programu "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR"

Dzień Dobry,

„W związku z programem realizowanym przez Państwa Gminę „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR” zwracamy się z prośbą o umieszczenie informacji dla osób zainteresowanych uczestnictwem we wsparciu o możliwości pobrania Zaświadczenia w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zaświadczenie będzie dokumentem stwierdzającym czy dana osoba była lub nie beneficjentem programu realizowanego przez ARiMR „Komputer dla rodziny rolnika – 2020”.

Informujemy, że Zaświadczenie nie jest niezbędne, a jedynie pomocne dla Urzędów Miast.

Nie jest konieczne wydawanie Zaświadczenia każdemu Beneficjentowi”

W załącznikach przesyłam gotową do druku Informację oraz Wzór Zaświadczenia.

Wzór zaświadczeia
Informacja dodatkowa

Z wyrazami szacunku

Adam Urbanek
Samodzielne Stanowisko ds. Informacji i Promocji
Dolnośląski Oddział Regionalny
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
ul. Giełdowa 8, 52-438 Wrocław
e-mail: adam.urbanek@arimr.gov.pl
Tel. 71 369 74 93 IP 62093
www.arimr.gov.pl

Tekst alternatywny

Wygenerowano w sekund: 0.02
4,629,089 Unikalnych wizyt