Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Spacer po LO

LO w slajdach

Rekrutacja

Nagrody Starosty Świdnickiego rozdane!

Tradycyjnie, na początku września, wyróżniający się uczniowie szkół średnich otrzymują Nagrody Starosty Świdnickiego. Tegoroczne, ze względu na obostrzenia pandemiczne, Starosta Świdnicki wręczał uczniom na terenie macierzystych szkół.
Miło nam zakomunikować, iż w gronie najlepszych maturzystów roku szkolnego 2019/2020 z naszego powiatu znaleźli się absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu: Paweł Balawender (średnia z egzaminu maturalnego: 90,75% i Karolina Cedzidło (średnia z egzaminu maturalnego: 88,25%)
Z kolei nagrody za osiągnięcia naukowe otrzymali: Paweł Balawender, Nicol Juszczyk, Dominika Stachowicz oraz Alan Tułacz. W tej kategorii Starosta Świdnicki wyróżnił 41 uczniów.

Relacja Janka Kubiaka - absolwenta LO z niezwykłej wyprawy na Mont Blanc.

Janek Kubiak – absolwent LO, a obecnie kleryk WSD w Świdnicy zdobył Mont Blanc. Relacja Janka z tej niezwykłej wyprawy:

„Przed szczytem zawsze jest najtrudniej”

Spotkaliśmy się w schronie Vallot, na wysokości 4362 m. n. p. m. , z którego każda ekipa rozpoczyna atak szczytowy na Mont Blanc. Grzesiek dotarł tam przede mną. Kiedy wszedłem do schronu, zobaczyłem przyjaciela opartego o platformę, obleczoną kocami na której można było się położyć. Odpoczywał z zamkniętymi oczami. Ubrany prawie we wszystko co miałem ze sobą, ściągnąłem plecak i nie odpinając raków, położyłem się na ławce nieopodal niego. W schronie dało się słyszeć tylko szum wiatru i nasze głębokie dyszenie przerywane kaszlem. Brakowało mi siły, przed szczytem zawsze jest najtrudniej. Poleżeliśmy tak chwilę. Nikt z nas nie łudził się, że na tej wysokości, bez aklimatyzacji można odpocząć, a mimo to leżeliśmy. Z każdą chwilą robiło się coraz ciężej. Czuliśmy zmęczenie, powodowane wysokością, drogą, brakiem snu i przystosowania. Nagle Grzesiek powiedział:
- Powinniśmy już wyjść!

Narodowe Czytanie "Balladyny" w LO

W piątek (04.09.2020 r.) w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego miała miejsce ogólnopolska akcja ,,Narodowe Czytanie”. W spotkaniu brały udział dwie klasy humanistyczne - Ia oraz IIag. W tym roku w całej Polsce i niektórych zakątkach świata czytano dramat Juliusza Słowackiego ,,Balladyna”, zatem i nasza szkoła przyłączyła się, jak co roku, do tej akcji. Nauczycielka języka polskiego – p. Ewelina Maćkiewicz wprowadziła nas w temat akcji krótkim wstępem na temat okoliczności powstania utworu. Głos na temat problematyki „Balladyny” zabrali również: p. Małgorzata Kucharska oraz dyr. Tomasz Marczak.
Pod przewodnictwem naszych polonistek: p. Małgorzaty Kucharskiej, p. Beaty Suwart-Orzechowskiej i p. Eweliny Maćkiewicz rozpoczęliśmy wspólne czytanie utworu. Chętni uczniowie prezentowali fragmenty dramatu z podziałem na role.

Regulamin funkcjonowania ZSO w okresie zagrożenia epidemicznego (COVID-19)

Regulamin funkcjonowania Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w okresie zagrożenia epidemicznego (COVID-19) po kliknięciu w link poniżej.

REGULAMIN


Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się według harmonogramu w oparciu o zasady zawarte w "Regulaminie funkcjonowania Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w okresie zagrożenia epidemicznego (COVID-19)".

HARMONOGRAM:

1. Klasy pierwsze:
9:15 - spotkanie z dyrekcją w auli szkolnej (Ia, Ib, Ic).
9:30 - spotkanie z wychowawcą:
Ia - s. 21, Ib - s.22, Ic - s. 19.

2. Klasy drugie po szkole podstawowej:

Wyniki !!!

Zapraszamy po wyniki egzaminu dojrzałości do sekretariatu LO.

Informacja dla Maturzystów

Wyniki egzaminu dojrzałości zostaną wręczone we wtorek (11.08) w sekretariacie szkoły. Przypominamy, że obowiązuje reżim sanitarny: maseczki, własny długopis, odstęp 1.5 m, wejście do sekretariatu pojedynczo. O godzinie wręczenia poinformujemy jutro, po przyjeździe kuriera.
Widzimy się jutro! Powodzenia!

Dofinansowanie nauki dla absolwentów z orzeczeniem o niepełnosprawności - Aktywny Samorząd

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy przekazuje w załączniku informację, dotyczącą możliwości skorzystania przez absolwentów szkół ponadgimnazjalnych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności z dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych kosztów związanych z edukacją na poziomie wyższym, tj. w szkole wyższej, policealnej, w kolegium lub mającej przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi.

Załącznik

Tekst alternatywny

Tekst alternatywnyTekst alternatywny
Wygenerowano w sekund: 0.02
3,331,951 Unikalnych wizyt