Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Spacer po LO

LO w slajdach

Fenomenalny "Don Kichot" na deskach strzegomskiego LO!

Latynoskie hity wykonane przez The Cuban Latin Jazz, trzy przedstawienia, tysiąc osób na widowni, trzy akty (w których wystąpili uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, aktorzy, samorządowcy, rodzice, dyrektorzy) oraz niesamowita dekoracja auli - tak wyglądała XV edycja przedstawienia andrzejkowego w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu.
Najliczniejszą obsadę miał I akt. 30 – osobowa grupa licealistów, jak zwykle, wystąpiła rewelacyjnie! Gra aktorska, ruch sceniczny, opanowanie tekstu, oprawa muzyczna, to tylko kilka atutów tego występu. Za tak wspaniałe zaangażowanie młodzieży należą się olbrzymie gratulacje! W pierwszej scenie zachwycili: Karol Zych (Don Kichot), Alan Tułacz (Sancho Pansa), Dulcynea (Wioletta Kardynał).

"Don Kichot z La Manchy" - kto wystąpi na deskach LO?


Już w najbliższą sobotę (30.11.) w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego zostanie wystawione XV przedstawienie andrzejkowe. Tradycyjnie w I akcie wystąpią uczniowie , w II – nauczyciele i pracownicy szkoły, w III – rodzice, samorządowcy, aktorzy, goście. Zostaną wystawione trzy spektakle o godz.: 14:00, 16:30, 19:30.
Dopełnieniem spektaklu będzie jak zwykle muzyka. Tym razem pojawią się gorące hiszpańskie rytmy i współczesne przeboje: „Cancion del Mariachi” z filmu „Desperado”, Luis Fonsi „Despacito”. Idea jest niezmienna od lat - wręczenie stypendiów najlepszym maturzystom LO.

Patriotyczne występy licealistów

We wtorek, tj. 12 listopada 2019 roku, w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie to przygotowała kl. IIa (pod kierunkiem nauczycielek – p. Małgorzaty Kucharskiej i p. Kamili Mazur) oraz zespół wokalny (złożony z uczniów uzdolnionych muzycznych, reprezentujących różne klasy), którym kieruje nauczycielka muzyki p. Agnieszki Rut.
Na scenariusz apelu składały się fragmenty utworów lirycznych i wyjątki znanych polskich dramatów („Wesele”, „III cz. „Dziadów”), pieśni patriotyczne oraz film o tematyce historycznej. Występujący na scenie uczniowie zebrali gromkie brawa i gratulacje, gdyż oglądający występ uczniowie i nauczyciele czuli się poruszeni tym, co zobaczyli na scenie.
Podziękowania za pomoc należą się także p. Jackowi Fornalowi oraz uczniom, którzy zadbali o stronę techniczną uroczystości (Radkowi Mirosze, Izabeli Trojanowskiej, Oli Palian).

"Don Kichot z La Manchy" na deskach LO!

Już 30.11.2019 r. (w sobotę) na deskach Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zostanie wystawione jubileuszowe (XV) przedstawienie teatralne. W tym roku licealiści zapraszają na podróż do słonecznej Hiszpanii, po której widzów oprowadzi Don Kichot z La Manchy. Tradycyjnie w akcie I wystąpią uczniowie LO, w akcie II - nauczyciele i pracownicy szkoły oraz w akcie III - rodzice, samorządowcy, księża, aktorzy.
W przedstawieniu wystąpią: Emilia Krakowska ("Chłopi", "Barwy szczęścia"), Krzysztof Kwiatkowski ("Dywizjon 303. Historia prawdziwa", "Hotel 52") i Przemysław Cypryański („Szpilki na Giewoncie”, „Barwy szczęścia”).
Dopełnieniem spektaklu będzie ...

Licealiści dla Niepodległej!

W piątek 8 listopada nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”, która była kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”. Nasza społeczność szkolna wpisała się w akcję, której przyświecał piękny cel - włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Wszyscy nauczyciele oraz uczniowie zebrali się na pierwszym piętrze naszej szkoły i o symbolicznej godzinie 11:11 razem odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.
W tym roku do akcji zorganizowanej z inicjatywy Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży zgłosiło się ponad 19 tysięcy placówek, w tym około 3,9 mln uczniów oraz blisko 380 tysięcy nauczycieli.

Remontu damskich toalet w LO zakończony!

Zakończył się pierwszy etap remontu toalet w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego, który obejmował dawną toaletę męską, pomieszczenie magazynowe i pomieszczenie biurowe. Obecnie trzy pomieszczenia wchodzą w skład nowej toalety damskiej.
Przetarg na wykonanie zadania wygrała firma "Granit - Dariusz Pylak", która wykonała inwestycje w zakresie: instalacji wentylacji, instalacji CO, instalacji wodociągowej, instalacji kanalizacyjnej, instalacji elektrycznej, prac budowlanych (rozbiórka istniejących ścian, zamurowanie istniejących otworów okiennych, budowanie ścianek działowych, wykonanie: posadzek, tynków, malowanie, glazura, terakota, sufity podwieszane, etc.) oraz biały montaż (miski ustępowe, umywalki, itp.)
Inwestycja została sfinansowana ze środków pochodzących z budżetu Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

Wieczorek poetycki w LO

W środę (23.10.2019 r.) w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu odbył się wieczorek poetycki: ,,Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie”. Organizatorkami tego niezwykłego przedsięwzięcia były panie: Ewa Tutka, Agnieszka Rut, Małgorzata Kucharska, Sylwia Glazer oraz Beata Orzechowska, które przygotowywała licealistów do prezentacji wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
Utwory przedstawiane przez uczniów, w akompaniamencie szumiącego za oknem wiatru, nabierały tajemniczego charakteru, przeplatanego nicią niezwykłości oraz sielankowego spokoju. Słowa wypowiedziane przez licealistów nabierały jeszcze większej mocy, ponieważ recytowane były w jesiennej oprawie. Młodzież miała także możliwość popisania się talentem muzycznym ujawniającym się podczas interpretacji piosenek, które były dopełnieniem widowiska.

Sportowe sukcesy LO

17 października, reprezentacja naszego LO w składzie: Aleksandra Szczur, Kornelia Dyduch, Amelia Bzdoń, Maja Kalinowska, Marcelina Róg, Dagmara Duma, Julia Kiełbasa, Natasza Pasternak, Oliwia Szymańska, Maja Bielewicz, Zuzanna Mikołajczyk, Aleksandra Łuszczki, Nikola Juszczyk, Julia Sławiczek, Izabela Trojanowska, Marcin Kuczerka, Wiktor Makowski, Rafał Broda,Sebastian Bohonos, Maciej Makówka, Jakub Dobies, Filip Olechowski, Krystian Perchun, Marcin Dulemba, Bartłomiej Duszaka, Bartłomiej Wójtowicz, Michał Kula, Jakub Kowalczyk, Dawid Krynicki, Jakub Waga- reprezentowała nasze LO w powiatowych zawodach lekkoatletycznych.
Grupa dziewcząt i chłopców mierzyła się w następujących konkurencjach: bieg 100m, 400m, 800m (K), 1500m (M), skok w dal oraz pchnięcie kulą.

Święto Edukacji i "otrzęsiny" klas pierwszych w LO

W poniedziałek (14.10.) w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu odbył się uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowała klasa Ibg wraz z wychowawczynią – p. Joanną Durlik oraz szkolna grupa wokalna, którą kieruje p. Agnieszka Rut.
Uczniowie nie tylko złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły, ale sprawdzili też wiedzę nauczycieli w formie teleturnieju. Pytania dotyczyły głównie wiadomości na temat szkoły. Zmagania z tej interesującej dziedziny wygrała nauczycielka języka angielskiego – p. Małgorzata Chęcińska.
Następnie uczniowie klasy IIc wraz z wychowawczynią p. Sylwią Glazer przywitali pierwszoklasistów naszej szkoły. Zorganizowali oni otrzęsiny, w trakcie których młodzież rywalizowała ze sobą w sześciu konkurencjach.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywnyTekst alternatywny
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,587,779 Unikalnych wizyt