Menu Głowne
Uczniowie
Szkoła
Inne
Osiągnięcia LO







Ważne strony
Linki
BIP
Współpraca

Warte uwagi
Kontakt
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (74) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom
Sekretariat
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30
Księgowość
7:30 - 15:30
Logowanie
Spacer po LO
LO w slajdach

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu - film promocyjny 2023
Oferta LO. Dołącz do nas!
Góry, góry, piękne góry...

W Zakopanem młodzież odwiedziła Krupówki i zdobyła cenną wiedzę na temat architektury zakopiańskiej. Podczas spaceru Doliną Kościeliską uczniowie mogli także podziwiać zapierające dech w piersiach tatrzańskie krajobrazy. Dodatkowo dla odważnych zorganizowano zwiedzanie jednej z kilku znajdujących się tam jaskiń - Smoczej Jamy. Przejście przez jaskinię było wymagające, jednak widok, który ukazał się oczom licealistów po przeprawieniu się przez nią, wynagrodził im wszystkie trudności.
Klasy 1a i 1c na spływie pontonowym

W Ławicy zapewniono nam świetną zabawę- nie tylko ekstremalne doznania na pontonach, ale również prawdziwą siłownię umysłową w Folwarku Szyfrów. W czasie spływu nie obyło się bez przygód. Mokre ubrania, liście we włosach- po niekontrolowanym spotkaniu z rosnącymi na brzegu krzakami i zwisającymi konarami -to tylko niektóre z atrakcji. Na koniec przejazd kolejką turystyczną, „leżing”, ognisko i pieczenie kiełbasek.
Szkoda tylko, że dzień minął tak szybko…
Zakończenie roku szkolnego klas 4

Nie zabrakło również czasu na wspomnienia. Uczniowie klas czwartych mogli zobaczyć swoje zdjęcia z ważnych szkolnych wydarzeń oraz przypomnieć sobie miłe chwile spędzone w LO, dzięki prezentacji zrobionej przez Pana Jacka Fornala 📸
Natomiast w świat niezwykłych dźwięków, które dostarczyły nam wielu emocji, wprowadzili nas uzdolnieni muzycznie uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pani Agnieszki Rut 🎶
Udział strzegomskiego LO w akcji "Żonkile"

Niemcy utworzyli getto warszawskie 2. października 1940 r. Przesiedlano do niego Żydów z różnych części miasta, a w szczytowym okresie więzionych w nim było około 460 tysięcy osób. 19 kwietnia 1943 r. Niemcy rozpoczęli całkowitą likwidację getta, co spotkało się ze zbrojnym oporem ludności. 16. maja powstanie zakończyło się, a teren getta został zrównany z ziemią
19. kwietnia 2023 roku to dzień 80 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Obchody odbyły się pod hasłem „Nie bądź obojętny”. Temu szczególnemu dniowi towarzyszyła akcja „Żonkile”. Dlatego, aby upamiętnić ten dzień uczniowie z klasy 2a wykonali żonkile, które następnie rozdano w naszej szkole.
Włączyliśmy się w jedenastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, a organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Udział uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu w "35. Marszu Żywych"

Nasi licealiści znaleźli się w grupie ponad 10 tysięcy młodych osób z różnych krajów, którzy złożyli hołd ofiarom nazizmu. Na czele „Marszu Żywych”, który wyruszył sprzed bramy Auschwitz (znanej z napisu „Arbeit macht frei”) szło 40 ocalałych z Holokaustu. Trasa wiodła z obozu Auschwitz I do obozu Auschwitz II-Birkenau, gdzie odbyły się główne uroczystości. Uczestnicy szli obok ramp kolejowych, na których selekcjonowano deportowanych, a marsz zakończyli w miejscu symbolicznym – kojarzonym z masową eksterminacją więźniów.
Projekt „Marsz Żywych” to międzynarodowe wydarzenie, w ramach którego Żydzi z różnych krajów, głównie uczniowie i studenci, odwiedzają miejsca Zagłady, które Niemcy utworzyli podczas wojny na okupowanych ziemiach polskich. Dzięki uczestnictwu w Marszu młodzi ludzie poznają także historię polskich Żydów, spotykają się z polskimi rówieśnikami oraz polskimi Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata. Przemarsz między byłymi obozami Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau to kulminacja projektu na terenie Polski. Druga jego cześć jest realizowana w Izraelu. Po raz pierwszy Marsz Żywych zorganizowano w 1988 roku. Podczas Marszu Żywych młodzież miała możliwość wysłuchania historii ocalonych oraz wystąpień poświęconych tym trudnym wydarzeniom.
Polsko-niemiecki spotkanie młodzieży pt. "Woda w kryzysie"

Od 17 do 21 kwietnia my, uczniowie klasy 1 d, uczestniczyliśmy w polsko – niemieckim spotkaniu młodzieży pt. „Woda w kryzysie” w Pałacu w Morawie.
W poniedziałek, od momentu przyjazdu, z dużą ciekawością nawiązaliśmy kontakt z grupą zza granicy, było to ogromne wyzwanie, ale także przyjemność, ponieważ komunikacja odbywała się w języku niemieckim i angielskim. Od pierwszego dnia Panie animatorki organizowały dla nas różne zajęcia integracyjne, ale również językowe. Czas przepełniony był świetną zabawą, ale także i nauką języka. Już we wtorek w gronie nowych znajomych pojechaliśmy do Wrocławia do Hydropolis, a popołudniu w pięknym słońcu spacerowaliśmy po starym mieście Wrocławia. Po powrocie zorganizowano dla nas wieczór filmowy z projekcją filmu "Wielka woda" o powodzi w 1997 roku.
Następnego dnia mieliśmy poranną rozgrzewkę językową, czyli zabawy w języku polskim oraz niemieckim. Po obiedzie zaproszono nas na rozmowę i wysłuchanie historii życia Pani Melitty Sallai, która mieszka w pałacu oraz jest autorką książki pod tytułem " Z Muhrau do Morawy". Jej opowieści były bardzo wzruszające oraz wzbudzające podziw. Wieczór spędziliśmy przy ognisku wspominając minione wydarzenia, tańcząc belgijkę i śpiewając piosenki.
Wielkanoc w LO

Przemówienia dyrektora Przemysława Knapa oraz wieceburmistrza Tomasza Marczaka zawierały ciepłe życzenia dla uczniów oraz ich bliskich.
Ostatnim wyczekiwanym momentem było rostrzygnięcie Konkursu Stołów Wielkanocnych.
Jury doceniło ogromne zaangażowanie oraz wspaniałe stoły i przyznało nagrody, dla: kl.1a-1 miejsce, 2c -2 miejsce, oraz dla klas 2a,2b,3b oraz 4a-3 miejsce.
Warsztaty z przygotowania kraszanek

Tę metodę ozdabiania jajek zaprezentowała im Pani Bernadeta Liszka- członkini Klubu Seniora w
Jaroszowie. W czasie lekcji, uczniowie podziwiali jej piękne prace oraz sami próbowali
wykonywać kraszanki. Wykazali się dużą kreatywnością, a efekty ich pracy można podziwiać na
zdjęciach.
Zajęcia z Panią Bernadetą jest pierwszym z cyklu spotkań w ramach programu, pt.:
” Edukacja do starości. Nawzajem sobie potrzebni”
